17 Ocak 2012 Salı

Karnedeki küçücük bir detay

        Her dönem sonunda ben de öğrencilik yıllarımı hatırlıoyorum. I. dönem biterken yine o eski günlere döndüm. "Acaba notum kaç gelcek, 84ten 4 mü düşer yoksa öğretmenim yükseltir mi" heyecanı artık yok. E-okul sayesinde öğrenciler de veliler de karnenin nasıl olacağını biliyorlar. Davranış notlarından, okudukları kitapları ve hatta devamsızlıklarını görüp inceleyebiliyorlar.

       Bütün bu sebeplerden artık karnenin eski heyecanı kalmadı benim için. Sadece tek bir bölüm var beni heyecanlandıran. O da Öğretmen görüş kısmı. Bence biz öğretmenlerin öğrencilerimize hediye edeceği bir kaç cümlelik belki de çoğu öğretmen tarafından çok fazla önemsenmeyen o tek paragraflık yer. Ben yazarken heyecanlanıyorum. Çünkü klasik laflar etmeyi sevmiyorum. "Başarılarının devamını dilerim....İyi tatiller....Daha çok çalışmalısın" gibi sözler amaca uygun değil.
      Bir kere cümleye öğrencinin adıyla başlamak öğrenciye önemli olduğu duygusunu vermez mi?? Canım öğrencim Mustafa...Güzel kızım Burcu gibi.
O dönem başardığı ya da başaramadığı, onun için önemli bir konuda destek olmak, ailesine teşekkür etmek ya da uyarmak o karnenin bir hatıra aracı olmasını sağlamaz mı. Artık sitelerin çoğunda yer alan güzel sözleri ya da güzel bir şiiri öğrencimiz için hediye etsek nasıl olur, bir düşünün.

      P.S. 1. sınıfta üzerindeki nazar boncuğu ile adıma yazılmış güzel temennilerle dolu karnemi hala saklıyorum:D:D

1 yorum:

  1. Blogunuza anlamak için zevk. Yukarıdaki makale oldukça sıradışı ve ben gerçekten blogunuza ve ifade noktaları okuma zevk. Ben gerçekten, tipik bir şekilde tekrar görünür konusu içinde çok daha fazla yazılan gibi. Paylaşım için teşekkürler ... yazmaya devam!!

    YanıtlaSil

Herşey paylaştıkça güzelleşiyor. Paylaşımınızdan dolayı kucak dolusu teşekkürler

Buna baktıysan bir de buna bakk

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...